Autor Wątek: propozycje zmian na stronie  (Przeczytany 64693 razy)

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
propozycje zmian na stronie
« dnia: Czerwiec 02, 2007, 20:56:57 »
dopisujcie jakieś swoje prośby co do tego że "u mnie źle wygląda to i to..."
będę starał się aby wszystko wyglądało we wszelkich przeglądarkach tak samo (sam sprawdzam tą stronę pod Operą - obecnie 9.20 - i Firefoxem (dokłanie Debianowy Iceweasel 2.0.0.3-1) ekran mam w rozdzielczości 1152x864 i tutaj wszystko wygląda OK

ale wiem że u różnych ludzi może być różnie... więc wszelkie (konstruktywne) uwagi bardzo mile widziane :)

Offline niebieska

• codzienny bywalec
  • Droga jest źródłem, jest skarbnicą, jest bogactwem
Odp: propozycje zmian na stronie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2007, 13:50:14 »
ja mam propozycję ;) może nie tylko zmian, co... Umieszczenia na stronie zdjęć z Sacro Songu... Bądź co bądź była to przecież inicjatywa pielgrzymkowa, a i "fotoreporterów" były tam niezliczone rzesze ;D Może znalazłyby się jakieś zdjęcia, którę przejdą przez cenzurę ;) i nadadzą się do umieszczenia  w galerii... Tylko czy ktoś zaglada tutaj, na forum...?? Czy wszyscy tylko do księgi gości zagladają...??
Pozdrawiam

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2007, 19:22:58 »
spoko spoko... niech tylko ktoś coś podrzuci... to wtedy się pomyśli...

Offline niebieska

• codzienny bywalec
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2007, 20:21:52 »
A gdzie mam podesłać..?? ;) Bo ja mam kilka zdjęć z "występu" 11ki i 14c. Pozdrawiam

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2007, 15:38:00 »
podeślij tutaj
pielgrzymka@pielgrzymka-podlaska.sacro.pl

to do mnie trafi ;)

Offline niebieska

• codzienny bywalec
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2007, 08:34:31 »
ja mam taki mały problem ???, i nie wiem czy to tylko u mnie tak wygląda, że... Chciałam pobrać sobie zdjęcia z wejścia mojej Jedynasteczki, wszystko piknie się zapisało, i w ogóle "cacy"  ;D Ale kiedy chciałam sobie zdjęcie obejrzeć już zapisane na kompie, to mi się wyświetla info "Podgląd niedostępny", itp... W żadnym z programów zdjęcia odtworzyc się nie da... ;-( Teraz pytanie: błąd jest u mnie, czy gdzieś tutaj u Was??  ???

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 23, 2007, 09:04:53 »
u nas :(

wyłączyłem ten download zdjęć, bo coś źle się przysyłały - przejrzę to w wolniejszej chwili...

a jak narazie to klikasz prawym klawiszem myszki i zapisujesz chciane zdjęcie - innego sposobu chyba nie ma ;)

Offline niebieska

• codzienny bywalec
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 23, 2007, 10:02:15 »
Ok. Spoko. Damy radę ;D

Offline Marshall

• Administrator
  • codzienny bywalec
  • *
    • GG 9946222
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2008, 13:41:15 »
Ja mam taki posmysł, tylko nie wiem czy cóś takiego jest możliwe. Coby w profilu użytkownika każdy mógł wpisywać do jakiej grupy pielgrzymkowej należy (bądź, z którą grupą jest jakoś tam najbardziej związany, bo wiem, że niektórzy to różnie mają ;) )

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 27, 2008, 14:17:33 »
poczekaj spokojnie i będzie, postawiłem (jak widzisz ;) ) forum SMF a ono w wersji 2.0 ma już pola w profilu (a o to się rozchodzi w Twojej prośbie) więc puki jego wydania są tylko 'beta' to nie będę go instalował w produktywnym miejscu...
jest już wydana wersja "beta 3" więc ja jestem dobrej myśli co do szybkiego wydania wersji 2.0 w wersji "stable"

Offline gosieenka

• nałogowa gaduła
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2008, 18:32:46 »
a Ty nam tak slodzisz po informatycznemu a ja proponuje nieco po polskiemu pisac:p

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2008, 18:42:24 »
kto się w jakim środowisku obraca takich nawyków nabiera...

więc tak, każdy program jak jest tworzony przechodzi przez swoje fazy rozwoju... na początku nie nadaje się do pokazania ludziom więc mają go tylko programiści (deverloperzy) w pewnym momencie podejmują oni decyzję o wydaniu wersji testowych i wówczas wychodzą wydania testowe tego "czegoś" (w tym także wszelkich for dyskusyjny) taka rozwojowa wersja forum SMF jest obecnie dokładnie w wersji Beta 3.1 (mniejsza o to co znaczą te cyferki bo to tylko sami autorzy wiedzą...) więc można to sobie zainstalować, pobawić się... ale nie wiadomo ile jeszcze zostało do zrobienia aby ta wersja mogła zostać uznana za stabilną i mogła być wydana do użytkowania dla ludzi tak normalnie :)

co do "pól w profilu" to jest to taki dodatek który daje możliwość zrobienia własnych pól w profilu - ale odkryłem Amerykę :D :P
ale chodzi o to że w profilu każdej osoby jest dostępne m.in. GG / Jabber / ICQ / .....
a kiedy forum będzie posiadać własne konfigurowalne "pola w profilu" będzie można prosto stworzyć np. pole "grupa" nazwać go "grupa" ;) i będzie każdy mógł to pole wypełnić jakimś numerkiem grupy którym sobie chce :)

nie wiem jak rozbudowane to będzie ale w forum "phpBB by Przemo" pola w profilu można tworzyć na zasadzie list wyboru - i taka wersja by nam najbardziej odpowiadała (każdy widziałby do wyboru listę rozwijaną możliwych wszystkich grup pielgrzymkowych z naszej pielgrzymki - ale jak pola rozwiążą programiści SMF to się zobaczy

(żebym nie pisał takimi niewiadomymi to ja sobie do zabawy zainstaluję tą wersje beta i obczaję co i jak)

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 20, 2008, 15:13:29 »
1. statystyki PDF do ściągniecia dać jako lista po prawo w "odwiedziny"
albo w takim "bąbelku" jak kiedyś był po prawo na stronie głównej, albo podzielić też tam na 2 kolumny i po prawo w kolumnie dać po prostu listę plików z kolejnymi PDFami z kolejnych miesięcy
(ktoś to wogóle ogląda oprócz mnie ??? )

2. mapy przerobić dodając postoje - zabawka ale fajne i przyjemne :)
i wogóle te mapki rozbudować bardziej bo narazie są zrobione jak dla mnie skromnie trochę (ale to zabawka do wakacji do zrobienia)

3. swego czasu myślałem czy wyszukiwanie rozbudować o księgę gości, ale sam nie wiem...

4. zrobić listę spotkań / wiadomości o spotkaniach które się odbyły, bo narazie jak "czas spotkania" minie to ono 'znika' po prostu i tyle ;)
a wydaje mi się że czasami mogłaby się taka lista przydać, tyle że nie wiem czy na stronie głównej czy tylko na głównej dać link "spotkania które odbyły się" i niech się otwiera strona ze spisem, bo na główną nie ma co pchać na maksa dużo rzeczy żeby się śmietnik nie zrobił
np. w takim "bąbelku" jak kiedyś był na stronie głównej po prawo z rzeczami które teraz dałem po prostu w drugiej kolumnie na stornie głównej, albo tam też podzielić na 2 kolumny i dać w kolumnie po prawo po prostu listę plików PDF do ściągnięcia

5. zegarek odliczający do wyjścia PPP dać jako obrazek z jakimś ciekawym może kalendarzem, czymś takim...
np. coś takiego

tzn. wygląd można zmienić trochę (te ciemne zielone kreski dać ciemniejsze chyba trochę) ale ogólny zarys taki :)

6. zastanawiam się czy obrazki przy artykułach mają sens?
pewnie mają bo strona jest bardziej kolorowa ;)
ale może ktoś ma inne zdanie to konstruktywnie proszę :)

Offline gosieenka

• nałogowa gaduła
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 20, 2008, 16:00:56 »
mysle,ze ten pomysl z postojami jest ok.punkt 5 tez moze byc,ale co do wygladu to juz sie mnie nie pytaj :P

Offline misiek

• codzienny bywalec
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 20, 2008, 16:05:34 »
mysle,ze ten pomysl z postojami jest ok.punkt 5 tez moze byc,
zgadzam sie z tobą....

A co do wyglądu to dla mnie jest wszystko dobrze ale znając Graffi może być lepiej
"Musicie od siebie wymagać nawet gdyby inni od was nie wymagali: JP2