Autor Wątek: rzeczy które można wziąść na pielgrzymkę  (Przeczytany 5796 razy)

Offline magdaJ254

• początkujący
  • *
rzeczy które można wziąść na pielgrzymkę
« dnia: Lipiec 12, 2012, 11:45:53 »
NIEZBĘDNIK PIELGRZYMA:
płaszcz przeciwdeszczowy(peleryna), namiot, butla gazowa, zapalarka(lub zapalniczka) garnek,(czajnik też się przyda), miska do mycia, wiadro, kubek , kapelusz lub czapka lub chustka, latarka, nici, worki na śmieci, karimata lub materac, śpiwór, okulary przeciwsłoneczne, przybory toaletowe, ścierki, nóż, jedzenie, obuwie na zmiane, klapki, leki przeciwbólowe, plecak na trasę, łyżka widelec, kubeczek metalowy lub plastikowy, np. folia do siedzenia lub alumata mała karimata,, karteczki+długopis( na intencje), krem do opalania, różaniec.
to w jednym skrócie, a rozszerzenie tego to
do jednej torby najlepiej spakój: namiot,( ja mam samorozkładający więc się nie miejści idzie oddzielnie polecam :)), śpiwór i karimata lub materac,
do drugiej przede wszystkim ubranie(bluzek z krótkim tyle ile dnidielgrzymki, spodenek za kolana ok połowa liczby dni, wygodne są też spódnice dla dziewczyn dłuższe i wygodne, kilka spodni długich, kilka bluzek z długim rękawem, ciepłe bluzy polarowe, do spania coś b. ciepłego i gruge skarpety, w leginsah nie można chodzić chyba że pod spódnice, na wejście jest koszulka grupowa a na 15 coś ładnego też lepiej wziąść), buty wygodne ja miałam sandały z ccc z grubą podeszwą i były dobre+ inne buty gdy te np. zmokną lub będą złe, klapki, (adidasy też można wziąść), bielizna, czapka/kapelusz/chustka/ ( coż na szyje gdy słoneczko dopisuje), przybory toaletowe, płyn od komarów, op słońca, (od mrówek:Dżart), płyn do zmywania naczyń, gąbka, apteczka: siostry medyczne zawsze służą pomocą ale warto miećigły sterylne, maść przeciwbólową(ketonal, naproxen itp), bandaż, bandaż elastyczn, zasypka(alatan, altek)
jedzenie: w pierwszym tygodniu ludzie są bardzo gościnni, pieczywo potem można kupić na szlaku, sklepów też sporo ale warto wziąść: pieczywo np. długoterminow, konserwy, paszteciki podlaskie,płatki na mleku, zupki chińskie +miseczka+ sztuśce+nożyk/scyzoryk, kubek, herbata, cukier.
oddzielnie: butla gazowa, garnek, czajnik, miska, wiadro.
plecak na trase: coś do siedzenia, picia, jedzenia, mała niezbędna apteczka, śpeiwnik, różaniec, karteczki.

czasem się przydają: agrafki, nożyczki, WAPNO( ASFALTÓWKA)

mam nadzieję ze choć troche pomogłam najlepiej poprosić o rade osobe która już była, ja za bardzo nie maiłam kogo wieć sama szukałam info a teraz też chce pomóc. wydaje się że tych rzeczy jest dużo ale można podzielic z osoba z którą idziesz

Offline Handrix

• początkujący
  • *
    • http://www.apteczka-sportowa.pl
Odp: rzeczy które można wziąść na pielgrzymkę
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2017, 08:33:59 »
Najlepiej brać jak najmniej, bo mniej do noszenia jest potem.
Cześć! Jestem Wiesław. Z zawodu jestem mechanikiem, a w wolnym czasie lubię chodzić na pielgrzymki. Obecnie poszukuję jakiegoś dobrego suplementu dla aktywnych.

Offline paula23

• początkujący
  • *
Odp: rzeczy które można wziąść na pielgrzymkę
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2017, 11:16:24 »
Ja pierwszy raz szłam, to wzięłam za dużo rzeczy.
To był ogromny błąd, teraz radzę brać naprawdę niezbędne minimum.
Jak kiedyś pozbywało się cellulitu domowymi sposobami? Czasami stare receptury są najlepsze.