Autor Wątek: z jakiej przeglądarki warto korzystać  (Przeczytany 19599 razy)

Offline gosieenka

• nałogowa gaduła
z jakiej przeglądarki warto korzystać
« dnia: Grudzień 28, 2008, 10:46:40 »
a ja ambitna nie jestem i na razie z IE bede korzystala. ;D a za prezent dziekujemy. :P

EDIT:
wydzielone z tego wątku
Graffi
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2008, 13:56:36 wysłana przez Graffi »

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2008, 11:29:20 »
to nie tak że ambitna czy nie ambitna, to trochę na innej płaszczyźnie trzeba rozpatrywać, uwierz mi, IE to nie jest dobry wybór (ale decyzja i tak należy do Ciebie)

Offline gosieenka

• nałogowa gaduła
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2008, 15:00:05 »
wiem ze nie jest dobrym wyborem ale jakos tak sie przyzwyczailam.a co polecasz?

Offline misiek

• codzienny bywalec
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2008, 17:43:47 »
mimo ze mnie nikt o to nie pytał tylko Graffi ale powiem swoim skromnym zdaniem ze dla mnie najlepszy jest Firefox...
a tak po za tym Graffi mówisz o tym zęby otworzyć w nowej karcie wystarczy Scrollem kliknąć tylko ze ja o tym nie pamiętam a może lenia mam i wygodniej jest lewym kliknąć....
"Musicie od siebie wymagać nawet gdyby inni od was nie wymagali: JP2

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2008, 23:54:45 »
(bo Graffi oprócz życia 'w internecie' czasami też żyje w realnym świecie :P )

a biorąc pod uwagę jakieś takie główniejsze na rynku przeglądarki to osobiście w ilościach w jakich wypowiadać się jakoś szerzej mogę to korzystałem z IE, Opery i Firefoxa (w wielu jego mutacjach, ale ogólnie to wszystko ten sam silnik, et. jakieś dodatki wmontowane na na stałe(?) już 'fabrycznie') i tak, pomijając narazie aspekt bezpieczeństwa to tak:
- IE jest totalnie niekonfigurowalny i go już nawet od tej strony wygody w korzystaniu dyskwalifikuje w moich oczach (no dobra, nie ma dla Linuxa też :P ), w wersji dopiero 7 nauczył się że pliki PNG mogą być przezroczyste, że coś takiego jak karty a nie że zawsze trzeba nowe okno odpalać... że świat wymyślił coś takiego jak RSS i Atom (i że to ułatwia życie ciutkę...) że w IE style (CSS) i ogólnie HTML jest w wielu miejscach interpretowane po swojemu (taka niedogodność, ale cóż, ludzie piszący strony albo muszą tego unikać albo kogoś krótko mówiąc 'olać') co widać na przykładzie nie przechodzenia kolejnych testów ACID, lub przechodzenia ich "100 lat za murzynami"

- Opera, no to tak, przeglądarka bardzo szybka, miła w użytkowaniu, korzystałem z niej pare ładnych lat i nadal obstaję przy tym że jest bardzo dobra, ma rewelacyjny czytnik RSS / ATOM, napisana na bibliotekach QT i mi osobiście bardzo to pasuje (ale to taka sprawa wyglądu w sumie tylko) rozumie wszelkie jakieś aktualne standardy i potrzeby (rozumie przezroczyste pliki PNG, na technologiach AJAX'owych się nie wykłada) przechodzi testy ACID, no dobra, ACID3 jeszcze nie w pełni ale i tak tych parenaście procent co brakuje to nie problem w zasadzie już, i tak jak wspominałem działa nad podziw szybciutko, otwarcie wielu kart nie powoduje jakoś zamulania się przeglądarki -  dla mnie jest na prawdę fajna :)
mi osobiście w Operze brakuje dobrej i konfigurowalnej blokady elementów stron (czyt. sprawnego i sprytnego blokowania przeróżnych reklam)

- Firefox (i jego wszelkie modyfikacje jak np. Flock, tudzież dziwne zmiany nazw jak Iceweasel), tutaj sprawa jest dość ciekawa, przeglądarka jest sama w sobie nie bardzo bogata, ale instalując jej rozszerzenia otrzymujemy coś co ma potrzebne nam funkcjonalności w dodatku konfigurowalne w zasadzie w każdym detalu :) wtyczki pozwalają po nie bardzo długim czasie poblokować dosłownie wszystkie reklamy które nas wkurzają (w tym kawałki kodu HTML na stronach można przeglądarce kazać ignorować - super) jest bardziej ociężały niż Opera, zabiera więcej pamięci podczas działania, otwarcie wielu kart daje znać o sobie, jednak niemierzalna dosłownie możliwość blokowania reklam przekonała mnie niedawno do przesiadki z Opery na Firefoxa, przechodzi wszelkie testy ACID, chociaż ACID 3 nadal pare punktów procentowych gorzej niż Opera (ale ogólnie jest ok ten temat bo chociaż autorzy coś robią)

- Google Chrome - jakieś dziwactwo jak dla mnie, miało być fajne a wyszło dziwne, poza tym nie mam zdania :P

no i tak... dla wyjaśnienia (po krótce przynajmniej), testy ACID, tak 1, 2 czy 3 mają za zadanie pokazać ile i jak przeglądarka umie pokazać rzeczy i w jakiej zgodności ze standardami które na sieci obowiązują - powinny obowiązywać ;)

no i do rzeczy, czy Firefox czy Opera to kwestia przyzwyczajenia w większości, ale w wolnej chwili przetestuj Firefoxa :)
tudzież możesz tymi wtyczkami zainteresuj może ;)

Offline gosieenka

• nałogowa gaduła
Odp: z jakiej przeglądarki warto korzystać
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2008, 20:16:17 »
jakbys to tak jeszcze po polsku napisal to mzoe moj umysl polozniczy by wiecej wyciagnal z tego no ale motywujesz mnie do zmiany.moze juz niedlugo hehe.no ale chyba za bardzo zboczylismy z tematu zmian na stronie.ooo dopiero zobaczylam ze oddzieliles tematy.jak zwykle niezastapiony

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2008, 20:50:48 »
jejku :(
na innym poziomie wyrażam myśli (nie mówię że na wyższym tylko że na innym) no ale, pomyślę i wydumam prostymi słowami jeszcze napisać trochę (postaram się prostymi ;) )

Offline misiek

• codzienny bywalec
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2008, 21:36:32 »
ja to tam wszystko rozumiem (może dlatego że jestem w technikum informatycznym) :P
"Musicie od siebie wymagać nawet gdyby inni od was nie wymagali: JP2

Offline gosieenka

• nałogowa gaduła
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2008, 12:10:59 »
Wojtek nie załamuj sie.informatyka nigdy nie byla moim powolaniem :P
a swoja droga czuje sie dyskryminowana :P

Offline gosieenka

• nałogowa gaduła
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:37:06 »
a ja sie ucze mozilli i nawet mi sie podoba. ;D

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:37:41 »
wow :)
od Ciebie to słyszeć to normalnie jak jakiś cud :D

Offline gosieenka

• nałogowa gaduła
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2009, 21:58:21 »
cuda czasem sie zdarzaja tylko tzreba w to mocno wierzyc hehe ;D a swoja droga wnerwia mnie to ze mi bledy podkresla ble

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2009, 22:38:15 »
cuda czasem sie zdarzaja tylko tzreba w to mocno wierzyc hehe ;D a swoja droga wnerwia mnie to ze mi bledy podkresla ble
to przynajmniej masz prosto pisać bez błędów...
to jest moim zdaniem wielka pomoc, popatrz, jaka to mała rzecz a jak pomaga nie robić takich prostych błędów jak literówki czy błędy ortograficzne ;)
trzymajmy poziom :)

powoli... powoli... i może się przekonasz coraz bardziej ;)

Offline gosieenka

• nałogowa gaduła
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2009, 13:10:30 »
ale ja nie zno ;)sze np polskim znakow pisac a to tak jakby mnie do tego zmusza.ale powoli sie ucze

Offline Graffi

• Administrator
  • nałogowa gaduła
  • *
    • wojtek@bronisz.eu
    • blog
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2009, 15:05:55 »
edycja --> opcje --> zaawansowane --> ogólne

i odznacz ptaszka "Sprawdź pisownie podczas wprowadzania tekstu"

ew zamiast w edycja to możesz mieć w "narzędziach" i zamiast "opcje" może się pozycja nazywać "preferencje", ale jakby co to możesz wyłączyć tam sprawdzanie pisowni, tyle że ja osobiście to uważam że po to są polskie literki żeby ich używać, bo w sumie można by sobie odpuścić też pisanie polskich znaków diakrytycznych w książkach, gazetach, etc... - byłoby też łatwiej :D :P