Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Marshall

Strony: [1] 2 3 ... 8
1
Pierwszy raz na pielgrzymce? / Odp: Najlepsze buty
« dnia: Kwiecień 19, 2017, 10:52:15 »
Pielgrzymi dzielą na 2 podstawowe grupy:
- "tylko i wyłącznie sandały! Deszcz pada - szybko wyschną, nic Ci palców nie uciska, lekkie, wygodne - no żadnych innych butów!"
- " tylko i wyłącznie adidasy! Noga się dobrze trzyma, nie przemakają bardzo szybko, jak kupisz dobre to są lekkie, nic nie uciska - no żadnych innych butów!"

także ten.... :D Przekonaj się sam, w czym Ci wygodniej.


a od siebie dodam: Tylko i wyłącznie sandały! :D

2
Ale fajnie, chodźcie z nami! :)
Jeśli chodzi o jakiekolwiek porady - służę pomocą ;) Stworzyłam ze 2 lata temu taki plik, do którego ciągle dokładam jakieś informacje - idealny dla kogoś, kto nie był na pielgrzymce, ale tez dla osób, które chodziły, ale przydałyby im się jakieś patenty :)

3
informacje "techniczne" / Odp: propozycje zmian na stronie
« dnia: Lipiec 19, 2013, 16:08:18 »
Może nikt nie będzie bardzo oglądał, co do tego celu zostanie użyte :D Choć nie powiem, nawet różne wodoszczelne rzeczy pękać mogą, więc lepiej dobrze to przemyśleć ;)

A rozumiem, Kelly's (?), że wybierasz się do nas 9-11? Ja to bym Cię z chęcią tydzień wcześniej przywitała :D

4
Dyskusja ogólna / Odp: Biała Podlaska
« dnia: Lipiec 10, 2013, 23:02:06 »
Co do muzycznych 9a to popieram - cuuuuuudowni :) Z daleka zawsze słychać że idzie dziewiąteczka a ;D

5
Dyskusja ogólna / Odp: Biała Podlaska
« dnia: Lipiec 08, 2013, 21:28:37 »
No i odpowiem :D Już wiem, że będzie długo, więc wybacz :P

Ja chodziłam 3 lata pieszo z grupą 10a i zawsze ją baaaardzo mile wspominam. Obecnie jestem w służbach centralnych, ale mimo wszystko co roku 2-3 dni idę pieszo z tą właśnie grupą.
Ale na razie obiektywnie:
10a - to wszystkie parafie z północnej części Białej, kiedyś największa grupa, teraz nieco zmniejszona (ale jak zawsze rozciągnięta na trasie :P )
10b - kapucyni - typowy kapucyński klimat (if you know what I mean ;) ) => dużo śpiewu, radości
11 - to południowa część Białej oraz Terespol

Która najlepsza? Cóż, każdy będzie wychwalał swoich - to jasne. Ja lubiłam z 10a pielgrzymować - poza tym ma się już ogarnięte noclegi, więc zawsze to trochę prościej w kolejnym roku.
Ja teraz będę 3 dni iść, więc jeśli coś to zapraszam serdecznie :) Często dziewczyny nie mają do końca ogarniętego kto z kim śpi, więc nie będziesz miała problemu się dobrać ;) Pamiętam chłopaka, który w którymś roku szedł sam, a po 2 dniach już był w tak dogranym towarzystwie, jakby się znali co najmniej z rok :) Ja kiedyś miałam spać w namiocie z 2 osobami (tak, w sumie daje nam to 3), ale już 3. nocy (aż do końca) zrobiło się nas 5 :D (nie, nie rozmnożyłyśmy się nocą....a w ciągu dnia, w trasie i na odpoczynkach :P ) Więc co do poznawania nowych ludzi to u nas nigdy nie było problemów :D choć sądzę, że w innych grupach jest podobnie.

Co do konkretnych zapisów. Z tego co wiem, zapisy we wszystkich bialskich grupach odbywają się 29. i 30. lipca (czasem też 31). I 31. jest zdanie bagaży. Wychodzimy w tym roku z kościoła św.Antoniego (czyli od kapucynów) o godz. 6 rano.

no i mówiłam, że się rozpiszę.... :P
Jakieś pytania? :D

6
Dyskusja ogólna / Odp: Nowa trasa
« dnia: Kwiecień 22, 2013, 20:53:09 »
Graffi, ja Ci mówiłam - możesz sobie swój nowy (przyszły) zakup w Częstochowie odebrać :D

7
Dyskusja ogólna / Odp: żyje się dalej...
« dnia: Wrzesień 11, 2012, 23:20:39 »
Fajnie jest, ja to bardzo lubię. Ale to spora odpowiedzialność, a to już nie wszyscy zauważają. Fajnie, miło, pomacham sobie. Tu przejedzie, tam się zatrzyma i wszystko cacy. A to nie zawsze jest takie kolorowe...
Ale polecam jak najbardziej :)

8
Dyskusja ogólna / Odp: żyje się dalej...
« dnia: Wrzesień 10, 2012, 16:29:06 »
Szkolenie trwa ok. 4h. Odbywa się co roku w Starym Opolu, pod Siedlcami w Wyższym Seminarium Duchownym. Jest organizowane w lipcu, w sobotę (soboty) - zwykle są to 1-2 terminy do wyboru.
Część pierwsza to teoria - pan z WORDu omawia wszelkie przepisy, które nas jako pątników dotyczą. Jak powinniśmy (porządkowi) być ubrani, jakich zasad przestrzegać w czasie drogi, etc.
Część druga to praktyka - odbywa się z policjantem, który omawia różne możliwe sytuacje na drodze. W tym roku tworzyliśmy też na dworze typową grupę pielgrzymkową, policjant jeździł w tę i z powrotem, a kilka osób mogło sobie "pomachać". Potem jest test ABC (spokojnie, wszyscy zdają ;) ), dostajemy zaświadczenia o ukończeniu kursu... no i wsio :)

9
Dyskusja ogólna / Odp: Nowa trasa
« dnia: Sierpień 21, 2012, 16:32:13 »
Ewelina, nie przesadzaj, 47km to nie było. Bo byście o północy doszli ;) z tego,co słyszałam trasa była nawet sensowna, nie było tak strasznie. Ale miejmy nadzieję, że za rok będziemy mogli znów wrócić na starą :)

10
Dyskusja ogólna / Odp: Poszukiwany towarzysz
« dnia: Lipiec 29, 2012, 19:22:53 »
Może akurat na forum nie ma nikogo z Jedyneczki, ale na pewno poznasz kogoś na trasie. Wiele osób wychodzi w drogę nie posiadając namiotu, nie znając nikogo, a poznaje wielu ciekawych ludzi :)

11
Dyskusja ogólna / Odp: Nowa trasa
« dnia: Lipiec 17, 2012, 14:04:48 »
Z tego, co ks.kierownik mówił w czasie jednej z audycji - to jest ok.6km więcej w ciągu dnia, czyli nie ma tragedii

12
W sumie to chyba najbardziej chodzi o atmosferę w grupie. Każda ma jakieś swoje konkretne tradycje, pomysły, "przyśpiewki" itp. Ja całym sercem mogę polecić 10a, bo z tą grupą jestem związana od wieeeeeeelu lat i jest naprawdę fajna.

13
Dyskusja ogólna / Odp: Nowa trasa
« dnia: Lipiec 06, 2012, 22:31:46 »
Parę km więcej do poświęcenia za nasze słabości i w podzięce za wszelkie dobro, więc cieszmy się :D
A tak na serio - pewnie będzie ciężko... No ale kto da radę jak nie Pielgrzymi? :)

14
Dyskusja ogólna / Odp: kto ma z Was już tą pewność?
« dnia: Maj 20, 2012, 23:04:21 »
Ja już pewność też mam, ale w jakiej formie... No cóż, to już zależy od kierownika. Ale proszę, pomódlcie się, żeby się udało tak jak bym chciała :)

15
Ło kurka! Ciekawie, nie ma co. Nie sądziłam, że w Polsce są jakieś cmentarze dla zwierząt. Ale powiem szczerze, że też bym się ogromnie takim widokiem zdziwiła...

Strony: [1] 2 3 ... 8