1 2022-08-07 14:26:15Pielgrzymowanie duchowe
 1. Dzisiaj przebyliśmy etapy:
  • Ciepielowa do Jasieńca Iłżeckiego, długości 37 km,
  • Wielgiego do Małyszyna, długości 35 km.
  • Przechodziliśmy przez parafie: Czerwona i Iłża. Nocujemy na terenie parafii Jasieniec Iłżecki. Proboszczem jest ks. Edward Mosioł, który z radością co roku wraz z całą parafią przyjmuje pielgrzymów. Dziękujemy za ich zaangażowanie oraz gorące serca.
 2. Przeżywamy dziś niedzielę – Dzień Pański. Treścią dzisiejszej konferencji były: komunikacja i dialog w małżeństwie i rodzinie, konflikty i sposoby ich rozwiązania. Niech każda niedziela będzie przez nas wykorzystywaną okazją do pogłębiania relacji w rodzinie zarówno Bożej jak i ludzkiej – Bogiem i człowiekiem.
 3. Dziś przeżywamy 3 dzień nowenny pielgrzymkowej.
 4. Dziękujemy zespołom muzycznym, które w dniu wczorajszym uczestniczyli w próbie śpiewu w celu przygotowania oprawy muzycznej na Mszy Świętej w Mirowie.
 5. Baza znajduje się przy plebanii w Jasieńcu.
 6. Kuchnia – znajduje się w Jasieńcu vis a vis szkoły. Przypominamy, aby umyte pojemniki na zupę oddawać na Kuchnię
 7. Jeśli zachodzi potrzeba konsultacji lekarskiej prosimy o kontakt telefoniczny z Kapelanem Służby Zdrowia.
 8. Są już dostarczone karty grupowe grup. Można zaopatrywać się w nie u przewodnika grupy. Cena karty – 3zł. Istnieje możliwość wysłania karty pozdrowieniowej za pośrednictwem Bazy pielgrzymkowej (cena kartki ze znaczkiem 7 zł).
 9. Dzień jutrzejszy na pielgrzymce jest poświęcony modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Dziękujemy ks. Rektorowi Ks. Mariuszowi Świdrowi za obecność na pątniczym szlaku do wczoraj. Natomiast jutro będą sprawowane Msze Święte prymicyjne księży neoprezbierów. Ks. Mateusz Pasek – przewodnik grupy 14c (Msza Święta na polu 14a, b i c), Ks. Bartosz Svabik – posługujący w parafii Piszczac – w pielgrzymowaniu związany z grupą 8 (Msza Święta w kościele w Jasieńcu). Otoczmy ich naszymi modlitwami i prośmy Boga, aby nie zabrakło nam świętych przewodników na drodze wiary.
 10. Dziękujemy ks. Grzegorzowi Górajowi za wczorajszą posług Słowa Bożego w parafii Wygoda oraz Ojcu Karolowi Prandziochowi za dzisiejszą posługę Słowa w Par. Ciepielów.
 11. Dziękujemy ministrantom posługującym na Mszach Świętych. Zapraszamy wszystkich ministrantów, aby uczestniczyli w asyście liturgicznej gromadząc się blisko ołtarza.
 12. Jutro będzie sprawowana Msza święta w intencji wszystkich zmarłych Pątników, którzy przez 41 lat pielgrzymowali w Pielgrzymce Podlaskiej. Pomódlmy się również za zmarłych biskupów i kapłanów jak również za tych, którzy zginęli w dniu wczorajszym w pielgrzymce do Medjugorie.
 13. Od jutra w naszej pielgrzymce Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży podejmie promocję przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Ks. Radek Diecezjalny duszpasterz młodzieży wraz z młodymi, którzy podjęli już decyzję o wylocie na spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem dotrze do wszystkich grup po to, by przedstawić idee ŚDM-u i zachęcić młodych do udziału w tym wydarzeniu. W poniedziałek i wtorek będą w kolumnie siedleckiej, a w środę i czwartek w kolumnie bialskiej.
 14. Apel w kościele w Jasieńcu dla grup 8, 9a, 9c i 9d
 15. Jutro:
  • grupy kolumny siedleckiej: pobudka o godz. 5.00, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 630 w kościele w Jasieńcu, wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • grupy 14a, b i b: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 na swoim polu namiotowym. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
  • pozostałe grupy kolumny bialskiej: pobudka o godz. 430, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 600 przy szkole w Małyszynie.
 16. Dyżury na jutro:
  • liturgia: grupa 2 i 5, 10a i 11, 14b i c
  • służba czystości grupy 9a i 15a i b (po 2 osoby z grupy)
  • kuchnia – grupy: 7a, 7b i c (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry )
 17. Kierowcy samochodów bagażowych uczestniczą we Mszy Świętej w Jasieńcu o godz. 900.

Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:


Powiązane wiadomości:
Rozważania i konferencje - 7.08.2022
Biuletyn - 6.08.2022
Ważniejsze wiadomości:
Strona wykorzystuje pliki cookie do prawidłowego działania. W twojej przeglądarce możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookie.ok
banerbaner
img
Regulamin2007-03-15 10:20:40
img
ABC Pielgrzyma2012-07-31 21:21:49
img
Mały poradnik pielgrzyma2018-06-01 13:08:40
Brak wiadomości z ostatnich 90 dni
Ostatnie zdjęcia
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
Odwiedziło nas:
02068750
do wyjscia 43PPP:
timer