1 2022-08-02 14:51:58Pielgrzymowanie duchowe

CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
42. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ


2 sierpnia 2022 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

 1. Serdecznie witamy wszystkich pielgrzymów na szlaku 42. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę, której hasło brzmi RODZINA NADZIEJĄ KOŚCIOŁA. W tym roku w sposób szczególny pragniemy modlitwą otoczyć nasze rodziny, by wzrastały w świętości i by były Bogiem silne. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Pątników Duchowych, którzy gromadzą się w swoich parafialnych kościołach. Formą łączności z Duchowymi Pielgrzymami są przekazywane przez nich intencje, które włączamy do Modlitwy Różańcowej w Grupie, a następnie przekazujemy do Kierownictwa Pielgrzymki. Módlmy się również o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszych rodzin i parafii.
 2. Na szlaku pątniczym są już grupy: 2, 3, 4, 5, 6, 10a, 10b, 11, 12, 13, 15b, 16 i 17. Wszystkich Pątników prosimy o dokładne zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w Pielgrzymce. Przestrzeganie Regulaminu pozwoli nam na właściwe wykorzystanie czasu Pielgrzymki, zapewni bezpieczeństwo i porządek, konieczne na szlaku pielgrzymowania. Zwróćmy szczególną uwagę na odpowiedni strój, w tym nakrycie głowy. Regulamin pielgrzymki znajduje się w Karcie Uczestnictwa. Po zapoznaniu się z nim, należy wyrazić swoją aprobatę przez własnoręczny podpis.
 3. W Karcie Uczestnictwa musi znaleźć się numer PESEL oraz dokładnie wypełniona Karta Zdrowia Pielgrzyma. Prosimy dopilnować tego już dzisiaj!
 4. Dziękujemy Biskupowi Grzegorzowi Suchodolskiemu, który rano w katedrze siedleckiej sprawował Mszę Świętą inaugurującą 42. Pieszą Pielgrzymkę Podlaską na Jasną Górę.
 5. W dniu dzisiejszym w imieniu pielgrzymki pomocą duszpasterską w Turowie podczas odpustu parafialnego służyli: ks. Marek Kondej z gr. 10a, o. Sebastian Marcinkowski z gr. 10b oraz ks. Mateusz Kowalik z gr. 11. Dziękujemy za ich posługę.
 6. Dzisiaj fizycznie przebyliśmy etapy:
  • z Siedlec do Stoczka Łukowskiego, długości 34 km;
  • z Drelowa do Radzynia Podlaskiego, długości 30 km;
  • z Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia Podlaskiego, długości 26 km;
  • z Komarówki Podlaskiej do Radzynia Podlaskiego, długości 27 km;
  • z Parczewa do Tarkawicy, długości 28 km.
 7. Noclegi Grup: w Stoczku Łukowskim, Radzyniu Podlaskim i w Tarkawicy. Apel punktualnie o godz. 2100: w Stoczku Łukowskim na polu namiotowym - prowadzi gr. wg ustaleń przewodników, w Radzyniu Podlaskim prowadzi gr. 10a.
 8. Baza w Stoczku Łukowskim przy kościele.
 9. W tym roku na naszej pielgrzymce NIE MA KARETEK. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy medycznej zgłasza się do służby medycznej w grupie. Po konsultacji i wpisie do katy pątnika, jeśli jest tak potrzeba, ŁĄCZNIK GRUPY podwozi pątnika na kolejny odpoczynek lub bezpośrednio na Pielgrzymkowy punkt medyczny w miejscowości noclegowej. Punkty medyczne są również na polach namiotowych po dojściu poszczególnych Grup. W sytuacjach wyjątkowych pomocą służą również Kapelani Sł. Zdrowia.
 10. W czasie liturgii do prowadzenia śpiewów zaproszone są zespoły muzyczne ze wszystkich grup uczestniczących w Mszy Świętej. Nad oprawą muzyczną w czasie Eucharystii czuwa centralna służba muzyczna. W sytuacjach, gdy jej nie ma (Msze Święte mogą być w różnych miejscach jednocześnie), śpiew prowadzi grupa mająca dyżur liturgii wraz z muzycznymi innych grup.
 11. Jutro:
  • - w Stoczku Łukowskim Grupy 2, 3, 4, 5 i 6: pobudka o godz. 530, zdanie bagaży i Msza św. w kościele o godz. 700.
  • - w Radzyniu Podlaskim: w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy: pobudka o 4.30, zdanie bagaży, Msza Święta o godz. 6.00
  • - Grupy 16 i 17: według ustaleń Księży Przewodników.
 12. Dyżury na jutro:
  • liturgia: 9a, 15a i b
  • służba czystości: Grupa 2 i 5, 10a i 11 (po 2 osoby z grupy; np. „2 i 5” traktujemy jako jedna grupa)

Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:


Ważniejsze wiadomości:
Strona wykorzystuje pliki cookie do prawidłowego działania. W twojej przeglądarce możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookie.ok
banerbaner
img
Regulamin2007-03-15 10:20:40
img
ABC Pielgrzyma2012-07-31 21:21:49
img
Mały poradnik pielgrzyma2018-06-01 13:08:40
Brak wiadomości z ostatnich 90 dni
Ostatnie zdjęcia
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
Odwiedziło nas:
02013114
do wyjscia 42PPP:
timer
Dzisiejsza trasa:
1)  Przyrów - Mirów