1 2021-08-12 17:40:10Pielgrzymowanie duchowe
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
41. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ


12 sierpnia 2021 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dzisiaj przebyliśmy etapy:
  • z Żelisławic i Żelisławiczek do Przyrowa, długości ok. 31 km,
  • z Czarncy do Zarębic i Stanisławówki, długości również ok 35 km,
   przechodząc przez parafie: Secemin, Koniecpol, Św. Anna. Nocujemy na terenie parafii Przyrów.
 2. Do celu naszego pielgrzymowania – Jasnej Góry pozostał już tylko jeden dzień. Tegoroczna 41. PPP na Jasną Górę powoli dobiega końca. Zanim spojrzymy w oczy Matki zatrzymajmy się na chwilę, aby podsumować to, co się dokonało. Szczególnym momentem jutrzejszego dnia będzie „Lasek Pojednania”. Niech pomocą do jego przeżycia stanie się rachunek sumienia. Warto zastanowić się, co nowego wnoszą te rekolekcje w moje duchowe życie, czy jestem już pojednany z Bogiem i ludźmi, czy przyjmuję Chrystusa do swego serca w Komunii Świętej? Czy doświadczając Bożego miłosierdzia potrafię okazywać miłość miłosierną bratu i siostrze? Czy już podjąłem jakieś konkretne postanowienie z tych rekolekcji? Módlmy się za siebie nawzajem o trwałe owoce Pielgrzymki w codziennym życiu. Szczególnie módlmy się za tych, którzy jeszcze odwlekają sakramentalne pojednanie z Jezusem. Niech przykład błogosławionych męczenników z Pratulina będzie dla nas impulsem do dalszej, popielgrzymkowej, systematycznej pracy nad sobą, abyśmy swoje życie przeżywali z wiarą i męstwem.
 3. Osobom, które dołączają do pielgrzymki, przyjeżdżają na ostatnie dni pielgrzymowania, przypominamy o obowiązku zapisania się u Księdza Przewodnika Grupy, uszanowania religijno – pokutnego charakteru Pielgrzymki i przestrzegania jej Regulaminu.
 4. Dziś przeżywamy już 8 dzień nowenny pielgrzymkowej.
 5. Baza znajduje się w sali przy kościele w Przyrowie.
 6. Punkt medyczny znajduje się w Przyrowie przy Bazie
 7. Kuchnia znajduje się w „brzózkach” za cmentarzem
 8. Apel dla grup: 1, 1b, 2, 3, 4, 5 i 6 w kościele w Przyrowie (prowadzi grupa 1-2), pozostałe Grupy na polach namiotowych.
 9. Jutro :
  • kolumna siedlecka:
   • - pobudka o godz. 3.45, śniadanie, sprawne składanie bagaży
   • - wymarsz o godz. 4.30, prowadzi Grupa 1-2, następnie 1b, 3-6, 4, 5, 7a, 7b-c, 8, 9a, 9b, 9c i 9d
  • kolumna bialska:
   • - pobudka o godz. 4.15, śniadanie, sprawne składanie bagaży;
   • - wymarsz o godz. 5.00, prowadzi Grupa 10a-11, 10b, 12-13, 14a, 14b-c, 15a-b, 16-17.
 10. Szczególnym momentem jutrzejszego dnia jest nasze przeżycie wspólnoty w Lasku Pojednania. Uwielbiać będziemy Boga za Jego miłość. Przepraszać będziemy za ludzkie ułomności osłabiające naszą miłość do Boga i do drugiego człowieka, a także – dziękować Bogu za ducha wspólnoty pielgrzymkowej. Niech rachunek sumienia, którego dokonamy i doświadczenie ducha braterskiej jedności, będą dla nas impulsem do dalszej, popielgrzymkowej, systematycznej modlitwy i życia sakramentalnego w celu pogłębiania wiary i jej mężnego wyznawania.
 11. Jutro Msza Święta w Mirowie o godz. 18.00. Mszę Świętą będą sprawować Ks. Abp Wacław Depo - Metropolita Częstochowski, bp Grzegorz Suchodolski oraz kapłani posługujący w pielgrzymce. Zespoły Muzyczne z wszystkich Grup gromadzą się o godz. 16.45, a alumni i ministranci o 17.15 w celu przygotowania celebry. W czasie tej Mszy zostanie odnowiona przysięga małżeńska pary, która dwa lata temu zawarła małżeństwo na pielgrzymce w Mirowie.
 12. Zapraszamy wszystkie pielgrzymkowe zespoły muzyczne na przegląd pieśni i piosenek religijnych. Festiwal odbędzie się w Parczewie w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin dnia 11 września od godz. 14.00. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej naszej pielgrzymki.
 13. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich pielgrzymów fizycznych i duchowych do Pratulina na spotkanie wieńczące nasze tegoroczne pielgrzymowanie na Jasną Górę pod przewodnictwem bł. Męczenników Podlaskich, których 25 rocznicę beatyfikacji przeżywamy.
 14. Dyżury na jutro:
  • - służba czystości grupy 6 i 16 (po 2 osoby z grupy)
 15. Kuchnia prosi o zwrot na kuchnię wszystkich baniek na zupę i chochelek (oczywiście czystych!!!) dziś do godz. 20.00. (do TIRa kuchni)
 16. Ks. Marek Zalewski – kapelan kierowców będzie sprawował Mszę Świętą o godz. 9.00 w Mirowie za wszystkich kierowców posługujących na pielgrzymce i ich pomocników. Po Mszy Świętej zaprasza na kawę i ciastko.

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:


Powiązane wiadomości:
Rozważania i konferencje - 13.08
Biuletyn - 11.08.2021r
Biuletyn - 13.08.2021r
Ważniejsze wiadomości:
Strona wykorzystuje pliki cookie do prawidłowego działania. W twojej przeglądarce możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookie.ok
banerbaner
img
Regulamin2007-03-15 10:20:40
img
ABC Pielgrzyma2012-07-31 21:21:49
Brak wiadomości z ostatnich 90 dni
Ostatnie zdjęcia
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
Odwiedziło nas:
01919981
do wyjscia 42PPP:
timer