1 2021-08-10 14:25:06Pielgrzymowanie duchowe
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
41. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ


10 sierpnia 2021 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dzisiaj przebyliśmy etapy:
  • - z Tumlina do Eustachowa i Józefiny, długości ok. 30 km
  • - z Kostomłotów do Łopuszna i Jedla, długości również ok. 30 km

  przechodząc przez parafie: Chełmce i Strawczyn. Nocujemy na terenie parafii Łopuszno.
 2. Dzisiaj Kościół przeżywa święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Otaczamy modlitwą wszystkich diakonów a szczególnie tych posługujących w naszej Pielgrzymce: w gr. 17 dk. Pawła Siduna – (Paulina) i w gr. 2 dk. Jana Tomczyka (Misjonarza św. Rodziny).
 3. Dziś na trasie po raz pierwszy spotkaliśmy drogowskaz z napisem „Częstochowa”. Jest to już wyraźny znak, że Pielgrzymka zbliża się do swego celu – Jasnej Góry. Niech każdy z nas poszuka odpowiedzi na rodzące się pytania: co nowego wnoszą tegoroczne rekolekcje pielgrzymkowe w moje życie duchowe? Czy wiem, z jaką intencją pielgrzymuję? Czy już wiem, jaką rolę w moim życiu pełni wiara? Czy już wiem, do kogo Bóg mnie posyła jako swojego posłańca, abym zaświadczył o Jego miłości? Czym jest dla mnie Kościół? Czy modlę się za wspólnotę Kościoła? Co troszczę się o powołania kapłańskie i zakonne? Czy modlę się za kapłanów? Czy moja wiara staje się mocniejsza, a modlitwa gorliwsza? Czy kształtuje się już moje bardzo konkretne postanowienie z tych rekolekcji? Czy nie odkładam – na bliżej nieokreśloną przyszłość – Spowiedzi Świętej?
 4. To CIERPIENIE wystawia naszą wiarę na próbę, często zamazuje obraz Boga, który jest miłością. W Chrystusie, który z miłości oddał swoje życie na drzewie krzyża, umarł i zmartwychwstał, odkrywamy na nowo jego prawdziwą wartość. To dlatego idąc w pielgrzymce wiary za krzyżem Jezusa Chrystusa wraz z bł. Męczennikami Podlaskimi pragniemy z miłości ofiarowywać wszelki trud i niedogodności drogi. Niech Bóg spojrzy łaskawym okiem na nas – grzesznych ludzi, okaże nam swoje miłosierdzie i wysłucha nasze modlitwy.
 5. Przypominamy zasadę, że nie rozbijamy żadnych namiotów przed przyjściem na pole grupy. Wyjątek stanowią służba zdrowia (ze względu na pełnioną posługę w grupie) – łącznik grupy może przywieźć służbę medyczną z ostatniego etapu na nocleg. Wyjątek stanowią również osoby pełniące dyżur nocny (te osoby powinny mieć dyżur wpisany w kartę pątnika).
 6. Dziś przeżywamy 6 dzień nowenny pielgrzymkowej.
 7. Baza znajduje się w szkole w Łopusznie (idąc od kościoła, wchodzimy w pierwszy wjazd przed szkołą i udajemy się na podwórze). W Bazie funkcjonuje Biuro Rzeczy zagubionych i znalezionych. Prosimy na bieżąco je odbierać, jak również o przekazywanie rzeczy znalezionych do Bazy.
 8. W przypadku potrzeby konsultacji lekarskiej prosimy o kontakt z Kapelanem Służby Zdrowia.
 9. Kuchnia pielgrzymkowa działa w Józefinie – przy starym tartaku.
 10. W trosce o bezpieczeństwo na polach namiotowych prosimy, by nie pozostawiać zapalonych butli gazowych bez obserwacji.
 11. Przypominamy braciom i siostrom kwatermistrzom grup, że ich zadaniem jest pojawić się przed południem na nowym polu namiotowym i sprawdzenie, czy niczego nie brakuje oraz doprowadzenie grupy z ostatniego odpoczynku na pole namiotowe. Równocześnie prosimy kwatermistrzów o zatroszczenie się, by po wyjściu grupy z pola namiotowego pozostał ład i porządek.
 12. Apel w kościele w Łopusznie dla grup 9b i 9c. Pozostałe grupy na polach namiotowych.
 13. Centralna Służba Muzyczna zaprasza dzisiaj do Łopuszna do kościoła na godz. 18.45 wszystkie zespoły muzyczne posługujące w grupach na wspólne przećwiczenie śpiewów na Mszę Świętą w Mirowie
 14. Jutro:
  • - grupy 1, 1b, 2, 3, 4, 5 i 6: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00 na polu namiotowym grup: 1b, 3, 4 i 6. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • - grupy 7a, 7b i 7c: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00 na polu namiotowym. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • - grupy 8, 9a i 9d: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00 na polu namiotowym w ośrodku sportowym. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • - grupy 9b i 9c: pobudka o godz. 4.30, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 6.00 w kościele. Wymarsz na polecenie Służby Przemarszu
  • - grupy 10a, 10b, 11, 12 i 13: pobudka o godz 5.00, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 630 na polu namiotowym grup: 10a i 11. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
  • - grupy, 14a, 14b, 14c, 15a, 15b, 16 17: pobudka o godz. 5.00, śniadanie, składanie bagaży i Msza Święta o godz. 630 na polu namiotowym 14-ek. Wymarsz na polecenie służby Przemarszu.
 15. Dyżury na jutro:
  • - służba czystości grupy 9c i 15a (po 2 osoby z grupy)
  • - kuchnia – grupy: 10b i 13 (po 3 osoby z grupy (zdolne do pracy) – 1 brat i 2 siostry )
 16. Msza Święta dla Kierowców w Łopusznie w kościele o godz. 800.
Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:


Powiązane wiadomości:
Rozważania i konferencje - 11.08
Biuletyn - 09.08.2021r
Ważniejsze wiadomości:
Strona wykorzystuje pliki cookie do prawidłowego działania. W twojej przeglądarce możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookie.ok
banerbaner
img
Regulamin2007-03-15 10:20:40
img
ABC Pielgrzyma2012-07-31 21:21:49
Brak wiadomości z ostatnich 90 dni
Ostatnie zdjęcia
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
Odwiedziło nas:
01953296
do wyjscia 42PPP:
timer