1 2021-08-11 19:29:00Aktualności 2021
Serdecznie zapraszamy na 1. Festiwal Pielgrzymkowy
Odbędzie się on w Parczewie, w Sankturium Matki Bożej Królowej Rodzin.

Program Festiwalu przewiduje sacrosong zespołów pielgrzymkowych , wspólną Eucharystię w nocy, świadectwa, spotkania, stoiska z kulturą, muzyką chrześcijańśką oraz strefę zabaw smiley

Startujemy o godzinie 14:00 w dniu 11.09.2021r. na placu przed Bazyliką Mniejszą w Parczewie
 
REGULAMIN

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1.1 Festiwal Pielgrzymów w Parczewie, zwany dalej Festiwalem, to wydarzenie, mające na celu promocję muzyki chrześcijańskiej, integrację osób uczestniczących w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę, promocję Pielgrzymki Podlaskiej oraz przybliżenie i promocję wspólnot i ruchów świeckich działających przy parafiach rzymskokatolickich diecezji siedleckiej.
1.2 Organizatorem Festiwalu jest parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Parczewie, na czele z proboszczem, ks. Jackiem Nazarukiem – zwanymi dalej Organizatorem.
1.3 Festiwal skierowany jest do zespołów służby muzycznej wszystkich grup Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę, zwanych dalej Uczestnikami Festiwalu, a także do wszystkich osób zainteresowanych Pielgrzymką, wspólnotami kościoła katolickiego, muzyką chrześcijańską – zwanych dalej Publicznością. Festiwal ma charakter przeglądu zespołów.

2. UCZESTNICY, REPERTUAR
2.1. Skład Uczestników Festiwalu i instrumentarium. Zespoły służby muzycznej – reprezentujące grupy, mogą składać się jedynie z Sióstr i Braci pielgrzymujących i służących muzyką w ostatniej lub poprzednich Pielgrzymkach: kwalifikacja na podstawie posiadanej karty pielgrzyma; Występujący używają na scenie instrumentarium tylko takiego, jakim posługiwali się podczas Pielgrzymki.
Uczestnicy zgłaszają się na Festiwal poprzez przesłanie Organizatorom prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Skład zespołu i instrumentarium należy przekazać Organizatorom na załączonym formularzu zgłoszeniowym.
2.2. Repertuar. Warunkiem zakwalifikowania do Festiwalu jest przedstawienie repertuaru – tytułów i tekstów pieśni, piosenek. Utwory wykonywane podczas Festiwalu – w warstwie tekstowej muszą mieć charakter religijny, tekst polski.
Każdy Uczestnik przygotowuje trzy pieśni, przy czym obowiązkowo przynajmniej jedna w zestawie musi być pieśnią ze śpiewnika pielgrzymkowego diecezji siedleckiej „Czeka Was Droga”. Niedopuszczalne jest przygotowanie i adaptacja tzw. znanych coverów muzyki rozrywkowej, nie daj Boże tanecznej, z dołączonym tekstem religijnym.
 

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:


Ważniejsze wiadomości:
Strona wykorzystuje pliki cookie do prawidłowego działania. W twojej przeglądarce możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookie.ok
banerbaner
img
Regulamin2007-03-15 10:20:40
img
ABC Pielgrzyma2012-07-31 21:21:49
Brak wiadomości z ostatnich 90 dni
Ostatnie zdjęcia
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
Odwiedziło nas:
01953294
do wyjscia 42PPP:
timer