1 2020-08-13 13:19:07Pielgrzymowanie duchowe
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
40. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

13 sierpnia 2020 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
  1. Dziś na trasie pielgrzymki naszą diecezję reprezentuje delegacja z grup 1 i 2 z Siedlec.
  2. Fizycznie przebyliśmy etap z Przyrowa do Mirowa, długości 29 km przechodząc przez parafie: Żuraw i Małusy Wielkie.
  3. Dziś przeżywamy ostatni dzień nowenny pielgrzymkowej przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP.
  4. Pielgrzymka dotarła na przedmieścia Częstochowy, do Mirowa. Na Jasną Górę pozostało tylko 8 km. Dzisiejszy dzień jest czasem podsumowania pielgrzymki, uczynienia rachunku sumienia, pojednania z Bogiem i ludźmi i szczególną okazją do wyrażenia wzajemnej wdzięczności za wspólnie przeżyte chwile tegorocznego pielgrzymowania.
  5. Dziękujemy wszystkim posługującym w Pielgrzymce kapłanom, służbom pielgrzymkowym, pątnikom duchowym i delegacjom przyjeżdżającym na trasę. Ufamy, że modlitwy zanoszone podczas tegorocznej Pielgrzymki, zaangażowanie tak wielu osób ożywi nasze rodziny i wspólnoty parafialne do życia Eucharystią i dawania świadectwa przynależności do Chrystusa i Jego Matki – Niewiasty Eucharystii.
  6. Relację z tego, co się dzieje na trasie pielgrzymki można śledzić na bieżąco na stronie internetowej Pielgrzymki i pielgrzymkowym profilu na facebooku.
  7. Dziś wieczorem, o godz. 20.00 już ostatnia w tym roku transmisja wieczornego spotkania modlitewnego na falach Katolickiego Radia Podlasie. Tym razem z parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim, któremu przewodniczy grupa 15a.
  8. Jeszcze raz gratulujemy Ewie Iwaszko i Tomaszowi Szabrańskiemu - laureatom konkursu na hymn 40. PPP na Jasną Górę. Przypominamy, że nagrodą za zwycięstwo w konkursie jest wykonanie zwycięskiego utworu na Jasnej Górze na zakończenie Pielgrzymki oraz gadżety pielgrzymkowe.
  9. Jutro ostatni etap naszego fizycznego pielgrzymowania, na który zapraszamy delegacje: po 5 osób z każdej grupy. Reprezentanci o godz. 4.00 rano gromadzą się przed świątynią w Mirowie, by w jednej grupie, niosąc swoje grupowe znaczki wejść na Jasną Górę. Bardzo prosimy o to, aby nikt ponad wyznaczone osoby nie dołączał do grupy reprezentacyjnej, aż grupa ta dojdzie do wałów Jasnej Góry. Pielgrzymi przybywający na zakończenie pielgrzymki mogą dołączyć do grupy dopiero przed wałami lub oczekiwać na przyjście grupy w Kaplicy Cudownego Obrazu. Nasza Pielgrzymka melduje się w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 5.50. Uczestniczy w odsłonięciu Obrazu, następnie odbędzie się obrzęd złożenia intencji, prezentacja Pielgrzymki i Msza św. na zakończenie pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Gurdy. Prosimy, aby wszyscy zgromadzeni w Kaplicy mieli nałożone maseczki.
  10. Tych wszystkich, którzy nie będą mogli fizycznie dotrzeć na Jasną Górę aby wziąć udział w uroczystościach kończących 40. Jubileuszowej PPP na Jasną Górę zapraszamy do łączności duchowej przy pomocy KRP oraz transmisji na stronie internetowej www.pielgrzymka-podlaska.pl i profilu facebookowym Pielgrzymki.

Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki
 

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:


Powiązane wiadomości:
Biuletyn + etc... - 13.08
Ważniejsze wiadomości:
Strona wykorzystuje pliki cookie do prawidłowego działania. W twojej przeglądarce możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookie.ok
banerbaner
img
Regulamin2007-03-15 10:20:40
img
ABC Pielgrzyma2012-07-31 21:21:49
Brak wiadomości z ostatnich 90 dni
Ostatnie zdjęcia
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
Odwiedziło nas:
01796505
do wyjscia 41PPP:
timer