1 2020-08-12 16:29:42Pielgrzymowanie duchowe
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
40. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

12 sierpnia 2020 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 
  1. Dziś na trasie pielgrzymki naszą diecezję reprezentuje delegacja z grup 3 i 4 z Siedlec.
  2. Fizycznie przebyliśmy etap z Czarncy do Przyrowa, długości 35 km przechodząc przez parafie: Secemin, Koniecpol, Św. Anna.
  3. Do celu naszego pielgrzymowania – Jasnej Góry pozostał już tylko jeden dzień. Tegoroczna 40. PPP na Jasną Górę powoli dobiega końca. Zanim spojrzymy w oczy Matki zatrzymajmy się na chwilę, aby podsumować to, co się dokonało. Szczególnym momentem jutrzejszego dnia będzie „Lasek Pojednania”. Niech pomocą do jego przeżycia stanie się rachunek sumienia. Warto zastanowić się, co nowego wnoszą te rekolekcje w moje duchowe życie, czy jestem już pojednany z Bogiem i ludźmi, czy przyjmuję Chrystusa do swego serca w Komunii Świętej? Czy doświadczając Bożego miłosierdzia potrafię okazywać miłość miłosierną bratu i siostrze? Czy już podjąłem jakieś konkretne postanowienie z tych rekolekcji? Módlmy się za siebie nawzajem o trwałe owoce Pielgrzymki w codziennym życiu. Szczególnie módlmy się za tych, którzy jeszcze odwlekają sakramentalne pojednanie z Jezusem. Niech moc Eucharystii przyczynia się do nieustanego uwielbienia Boga i naszego uświęcenia. Niech doświadczenie ducha braterskiej jedności, będą dla nas impulsem do dalszej, popielgrzymkowej, systematycznej pracy nad sobą i koncentrowania życia wokół Eucharystii.
  4. Warto rozmawiać. Rozmawiać z Bogiem i rozmawiać z ludźmi, aby ubogacać się wzajemnie tym, co dobre i pomagać w eliminacji tego, co złe. Ten dialog z Bogiem dokonuje się podczas Mszy św., w czasie pielgrzymkowych rekolekcji w parafii i na trasie. Chrystus zapewnia nas w dzisiejszej ewangelii, że jeśli dwóch zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od Jego Ojca” – ufamy, że nasz modlitewny szturm do nieba zanoszony przez wstawiennictwo Mari – Niewiasty Eucharystii wyda błogosławione owoce.
  5. Dziś przeżywamy już 8 dzień nowenny pielgrzymkowej.
  6. Relację z tego, co się dzieje na trasie pielgrzymki można śledzić na bieżąco na stronie internetowej Pielgrzymki i pielgrzymkowym profilu na Facebook-u.
  7. Dziś wieczorem, o godz. 20.00, Katolickie Radio Podlasie transmituje pielgrzymkowe spotkanie modlitewne z parafii Wniebowzięcia NMP w Wildze, któremu przewodniczy grupa 7c.
  8. O godz. 21.40 zapraszamy wszystkich pątników do słuchania ostatniej w tym roku audycji pielgrzymkowej na antenie KRP, podczas której podejmiemy próbę podsumowania tegorocznej pielgrzymki. Tego, co się działo na trasie oraz w parafiach naszej diecezji.
  9. Jutro do fizycznego pielgrzymowania zapraszamy kolejną delegację: po 5 osób z grup 1 i 2 z Siedlec.

Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki
 

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:


Powiązane wiadomości:
Biuletyn + etc... - 12.08
Biuletyn 13.08
Ważniejsze wiadomości:
Strona wykorzystuje pliki cookie do prawidłowego działania. W twojej przeglądarce możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookie.ok
banerbaner
img
Regulamin2007-03-15 10:20:40
img
ABC Pielgrzyma2012-07-31 21:21:49
Brak wiadomości z ostatnich 90 dni
Ostatnie zdjęcia
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
Odwiedziło nas:
01910856
do wyjscia 42PPP:
timer