1 2020-08-11 16:46:00Pielgrzymowanie duchowe
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
40. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

11 sierpnia 2020 r.
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 
  1. Dziś na trasie pielgrzymki naszą diecezję reprezentuje delegacja z grupy 5 z Siedlec i 14c z dekanatu adamowskiego.
  2. Fizycznie przebyliśmy etap z Łopuszna do Czarncy, długości 31 km przechodząc przez parafie: Stojewsko, Krasocin i Włoszczowa.
  3. Coraz bardziej zbliżamy się do celu naszego pielgrzymowania – Jasnej Góry. Od początku staramy się nie marnować kolejnych dni, które dał nam Pan, ale te ostatnie dni zdają się być wyzwaniem szczególnym. Módlmy się za siebie nawzajem, a zwłaszcza za tych, którzy boją się lub lekkomyślnie zwlekają z podjęciem dzieła przemiany, którzy szczególnie potrzebują Spowiedzi Świętej.
  4. Wiele osób wciąż powstrzymuje się, brakuje im odwagi do tego, aby czynnie zaangażować się w życie wspólnoty parafialnej. Po wysłuchaniu Słowa Bożego, przeżyciu Eucharystii i przyjęciu Komunii św. mają miejsce ogłoszenia. Człowiek który uczestniczy w pielgrzymce niesie pomoc tym, którzy z nim pielgrzymują. Uczestnik Eucharystii jako wyraz tego co usłyszał i czego doświadczył ma nieść Chrystusa innym, ma przyjąć postawę służebną wobec wspólnoty w której żyje. Ogłoszenia parafialne to nic innego, jak konkretne propozycje do tego w co jako członek rodziny parafialnej możemy się zaangażować, w czym uczestniczyć. Jak Maryja – Niewiasta Eucharystii po zwiastowaniu udała się z pośpiechem do swojej krewnej Elżbiety aby przyjść jej z pomocą – tak i my jako Jej dzieci zaangażujmy się w konkretne działa miłości i miłosierdzia.
  5. Dziś przeżywamy 7 dzień nowenny pielgrzymkowej.
  6. Najnowsze i archiwalne filmiki, zdjęcia i relacje z trasy pielgrzymki umieszczonej znajdziemy na stronie internetowej Pielgrzymki i pielgrzymkowym profilu na Facebook-u. Zachęcamy do oglądania i udostępniania naszym znajomym.
  7. Dziś wieczorem, o godz. 20.00, Katolickie Radio Podlasie transmituje pielgrzymkowe spotkanie modlitewne z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, któremu przewodniczy grupa 14b.
  8. Jutro do fizycznego pielgrzymowania zapraszamy kolejną delegację: po 5 osób z grup 3 i 4 z Siedlec.

Z pozdrowieniami i darem modlitwy Kierownictwo Pielgrzymki

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:


Powiązane wiadomości:
Biuletyn + etc... - 11.08
Biuletyn + etc... - 13.08
Ważniejsze wiadomości:
Strona wykorzystuje pliki cookie do prawidłowego działania. W twojej przeglądarce możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookie.ok
banerbaner
img
Regulamin2007-03-15 10:20:40
img
ABC Pielgrzyma2012-07-31 21:21:49
Brak wiadomości z ostatnich 90 dni
Ostatnie zdjęcia
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
Odwiedziło nas:
01910854
do wyjscia 42PPP:
timer