1 2018-08-09 13:29:23Pielgrzymowanie duchowe
CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
XXXVIII PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ
10 sierpnia 2018 r.
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
 1. Dziś na naszej trasie po raz pierwszy spotkaliśmy drogowskaz z napisem „Częstochowa”. Jest to już wyraźny znak, że Pielgrzymka zbliża się do swego celu – Jasnej Góry. Pora więc zastanowić się, co nowego wnoszą te „rekolekcje w drodze” w moje duchowe życie? Czy wiem z jaką intencją pielgrzymuję? Czy dostrzegam działanie ducha św. w moim życiu? Czy umacnia się we mnie chęć służenia Bogu i bliźniemu w posłuszeństwie Bożym przykazaniom i czynieniu dobra? Czy moja wiara staje się mocniejsza, a modlitwa gorliwsza? Czy kształtuje się już moje bardzo konkretne postanowienie z tych rekolekcji? Czy nie odkładam – na bliżej nieokreśloną przyszłość – Spowiedzi Świętej? A może warto odbyć Spowiedź Świętą generalną – spowiedź z całego życia?
 2. Dzisiaj przebyliśmy etap z Tumlina do Eustachowa i Józefiny, długości ok. 30 km, oraz z Kostomłotów do Łopuszna, długości również ok. 30 km, przechodząc przez parafie: Chełmce i Strawczyn. Nocujemy na terenie parafii Łopuszno.
 3. SAMORZĄDOWY ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W ŁOPUSZNIE Z SIEDZIBĄ W ANTONIELOWIE INFORMUJE, ŻE W ZWIĄZKU ZANIECZYSZCZENIEM BIOLOGICZNYM SIECI WODOCIĄGOWEJ OBSŁUGIWANEJ Z UJĘCIA WODY W NIEŹDZISKACH OD DNIA 10 SIERPNIA BR. OBOWIĄZUJE ZAKAZ SPOŻYCIA WODY I DOTYCZY MIEJSOWOŚCI M.IN. JEDLE. W związku z powyższym wszystkie Grupy kolumny siedleckiej, z wyjątkiem 9c nocują w Łopusznie na terenie Ośrodka Sportu. Jest kategoryczny zakaz wjeżdżania wszelkimi samochodami na trawiastą płytę boiska!!!; Grupy 10a, 10b, 11, 12, 13 nocują w Józefinie; Grupy 14a, 14b, 14c, 15a, 15b, 16, 17 nocują w Eustachowie.
 4. Przypominamy zasadę, że nie rozbijamy żadnych namiotów przed przyjściem na pole grupy. Wyjątek stanowią służba zdrowia (ze względu na pełnioną posługę w grupie) – łącznik grupy może przywieźć służbę medyczną z ostatniego etapu na nocleg. Wyjątek stanowią również osoby pełniące dyżur nocny (te osoby powinny mieć dyżur wpisany w kartę pątnika).
 5. Zapraszamy dzisiaj Służby Muzyczne wszystkich Grup na spotkanie na godz. 18.30 przy BAZIE w Łopusznie. Prosimy Braci Łączników o zapewnienie transportu. Bardzo zależy nam na obecności wszystkich Zespołów – przygotowujemy oprawę muzyczną Mszy Świętej w Mirowie i na Wałach Jasnogórskich.
 6. Baza znajduje się w szkole w Łopusznie (idąc od kościoła, wchodzimy w pierwszy wjazd przed szkołą i udajemy się na podwórze). W Bazie funkcjonuje Biuro Rzeczy Zagubionych i Znalezionych. Prosimy na bieżąco je odbierać, jak również o przekazywanie rzeczy znalezionych do Bazy.
 7. W przypadku potrzeby konsultacji lekarskiej prosimy o kontakt z Kapelanem Służby Zdrowia.
 8. Kuchnia pielgrzymkowa działa w Józefinie – przy starym tartaku.
 9. Apel w kościele w Łopusznie prowadzi Grupa 9c, pozostałe Grupy na polach namiotowych.
 10. Przypominamy o zakazie organizowania ognisk i grillów (bo jak będzie padać, to i tak nic z tego J).
 11. W trosce o bezpieczeństwo na polach namiotowych prosimy, by nie pozostawiać zapalonych butli gazowych bez obserwacji.
 12. Przypominamy braciom i siostrom kwatermistrzom, że ich zadaniem jest doprowadzenie grupy z ostatniego odpoczynku na pole namiotowe grupy. Równocześnie prosimy kwatermistrzów o zatroszczenie się, by po wyjściu grupy z pola namiotowego lub kwatery, z której korzystała duża jej część (np. w szkole) pozostał ład i porządek.
 13. Jutro:
  - w Eustachowie: wstanie: godz. 5.15, Msza Święta: godz. 6.45 na polu namiotowym Grup 14-stych – przewodniczy Grupa 14b. (nagłośnienie Grupy 14a, 14b, 14c)
  - w Łopusznie: wstanie: godz. 4.30, Msza Święta o godz. 6.00 na boisku przy Ośrodku Sportowym (czas przejścia z pola namiotowego gr. 9c do Ośrodka Sportowego – ok. 20 min.)
  – liturgii przewodniczy Grupa 9b (nagłośnienie Grupy 9a, 9b, 9d);
  - w Józefinie: wstanie: godz. 4.30, Msza Święta w kościele w Łopusznie: o godz. 7.00 przewodniczy Grupa 12; w związku z tym wyjście grup z Józefiny do kościoła o godz. 6.00 (wyjście na polecenie Przewodników Grup).Bezpośrednio po Mszy Świętej na polecenie Służby Przemarszu wymarsz na szlak Pielgrzymki.
 14. Dyżury na jutro :
  - Służba czystości – Grupy 4, 9a, 14a, 14c;
  - Kuchnia – Grupy 15a, 15b (2 siostry + 1 brat z Grupy); spotkanie z Szefem Kuchni na miejscu Mszy Świętej w Eustachowie
  - Apel – Grupy 9d i 13;
 15. Msza Święta dla Kierowców w Łopusznie o godz. 9.00.

Komentarze dodaj
podpis:

komentarz:


Ważniejsze wiadomości:
Strona wykorzystuje pliki cookie do prawidłowego działania. W twojej przeglądarce możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookie.ok
banerbaner
img
Regulamin2007-03-15 10:20:40
img
ABC Pielgrzyma2012-07-31 21:21:49
Brak wiadomości z ostatnich 90 dni
Ostatnie zdjęcia
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
Odwiedziło nas:
01458771
do wyjscia 39PPP:
timer