Biuletyn - 13.08.2023 r.

1
1

CODZIENNY BIULETYN INFORMACYJNY
43. PIESZEJ PIELGRZYMKI PODLASKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

13 sierpnia 2023 r.


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Przeszliśmy dzisiaj etap z Przyrowa do Mirowa, długości 29 km przechodząc przez parafie: Żuraw i Małusy Wielkie. Nocujemy w Mirowie, w parafii Niepokalanego Serca NMP
Dziś modlimy się za Kuchnię Pielgrzymkową, Łączników, Kierowców Bagażowych oraz Zaopatrzenie.
Baza znajduje się przy kościele w Mirowie. 
Kuchnia w dniu dzisiejszym już nie funkcjonuje, a zaopatrzenie jedynie do godz. 17:00. W busach zaopatrzenia będzie można zaopatrzyć się w nowy śpiewnik PPP, do czego zachęcamy.
Dziś przeżywamy ostatni dzień nowenny pielgrzymkowej.
Pielgrzymka dotarła na przedmieścia Częstochowy, do Mirowa. Na Jasną Górę pozostało ok. 8 km. Dzisiejszy dzień jest czasem podsumowania pielgrzymki, uczynienia rachunku sumienia, pojednania z Bogiem i Kościołem oraz szczególną okazją do wyrażenia wzajemnej wdzięczności za wspólnie przeżyte chwile tegorocznego pielgrzymowania. Dobrą okazją, aby to uczynić będzie Lasek Pojednania.
Dzisiaj Msza Święta w Mirowie o godz. 18:00. Mszę Świętą będą koncelebrować bp Grzegorz Suchodolski oraz kapłani posługujący w pielgrzymce i księża z nią zaprzyjaźnieni. Zespoły Muzyczne z wszystkich Grup i alumni i ministranci gromadzą się o godz. 17:00 w celu przygotowania celebry. Prosimy o punktualność. Ofiary zbierane na tacę w czasie Mszy Świętej pozostają jako wyraz naszej wdzięczności dla parafii Mirów.
Tych wszystkich, którzy nie będą mogli fizycznie dotrzeć do Częstochowy, aby wziąć udział w uroczystościach kończących 43. PPP na Jasną Górę, a szczególnie Pątników Duchowych, zapraszamy do łączności duchowej przy pomocy KRP oraz transmisji przez internetową telewizję Faro TV. Linki do transmisji znajdziemy również na stronie pielgrzymki  www.pielgrzymka-podlaska.pl oraz profilu facebookowym Pielgrzymki.
Jutro:
pobudka Grupy 2, 6, 7, 8,  o godz. 2:45, wyjście (w ciszy) 3:30
pozostałe grupy wstanie o godz. 3:15, wyjście ok. 4:00 – grupy dochodzą do ul. Mirowskiej i czekają na włączenie się w kolumnę według naturalnej kolejności.
w czasie drogi modlimy się bez śpiewów (w miarę cicho), ze względu na wczesną porę; 
moment dojścia do Szczytu i przejście przez Kaplicę niech będzie wyrazem przeżycia radości, a powstrzymanie się od niestosownych w tym miejscu okrzyków, a także od niewłaściwych zachowań, jak chociażby wypuszczanie lub przebijanie balonów – niech będzie potwierdzeniem naszego głębokiego przeżycia rekolekcji w drodze;
3 dorosłe osoby z każdej Grupy (w tym Łącznik),  zgłoszą się o godz. 5:15 na placu przed Kaplicą celem zorganizowania i zabezpieczenia przejścia przez Kaplicę Cudownego Obrazu; porządkowi ci pozostają na stanowisku aż do czasu przejścia ostatniej Grupy, wchodzą jako zamykający Pielgrzymkę, zatrzymując się na chwilę własnej adoracji; 
Msza Święta przed Szczytem o godz. 900; Asysta liturgiczna i zespoły muzyczne (które ćwiczyły w Łopusznie) po wyjściu z kaplicy Cudownego Obrazu udają się do zakrystii, by przygotować się do Mszy Świętej na wałach jasnogórskich.
do Mirowa wracamy indywidualnie, zabierając nagłośnienie i znaki Grup (pomocą powinien służyć Łącznik Grupy); 
terminy spotkań w Grupach, będące podziękowaniem za wspólnie przeżyte rekolekcje – według ustaleń Księży Przewodników; 
po spotkaniu w Grupach obowiązkowo oddajemy na Bazę cały sprzęt nagłaśniający: wszystkie tuby (sprawdzić czy są w nich dwa mikrofony z akumulatorkami), ładowarkę do akumulatorków mikrofonowych i zestawów, kable do tub i latarki (kolumna siedlecka). Służba Techniczna będzie je przyjmowała od godz. 15:00 do 17:00;
kamizelki porządkowych oraz lizaki do kierowania ruchem pozostają na wyposażeniu Grupy do następnej Pielgrzymki; 
Baza działa 14 sierpnia od godz. 14:00 do 18:00; 
Kierowców samochodów bagażowych zapraszamy do rozliczenia się z ks. Markiem Strzeżyszem p.o. Dyrektora Finansowego Pielgrzymki 14 sierpnia od godz. 13:30 do 14:00.
cisza nocna obowiązuje w Mirowie również 14 sierpnia od godz. 22:00 do 6:00; 
wywóz śmieci nastąpi 14 sierpnia w godz. 13:00 – 16:00 i 15 sierpnia od godz. 8:00 do skutku; prosimy o zniesienie worków ze śmieciami w jedno miejsce i ich zawiązanie; 
obozowiska składamy 15 sierpnia do godz. 8:00; na każdym polu Kwatermistrze i Porządkowi wspólnie z Księdzem Przewodnikiem (bądź wyznaczone osoby) zatroszczą się o czystość i jako ostatni schodzą z pola namiotowego;
Pielgrzymka kończy się 15 sierpnia o godz. 11:00 Uroczystą Mszą Świętą Odpustową przed Szczytem Jasnogórskim – starajmy się nie wyjeżdżać wcześniej!
wracajmy do domu duchowo ubogaceni, dawajmy piękne świadectwo tego, czego Bóg dokonał w nas podczas tegorocznej Pielgrzymki. 
Bardzo dziękujemy wszystkim za dar wspólnego pielgrzymowania. Niech Maryja wysłucha naszą modlitwę i wyprosi nam dar głębokiej wiary w Jezusa – swojego Syna i Jego Kościół. 

Z pozdrowieniami i darem modlitwy

Kierownictwo Pielgrzymki Najnowsze aktualności

Kategorie

Archiwum

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com